RENK KOMBİNASYONLARI İLE EVİNİZİ DAHA GENİŞ GÖSTERİN!

Asil Koltuk Takımı

Bir odanın basık ve dar görünmesini engellemek için sadece algılarla oynamak dahi yeterlidir. Yapacağınız ufak değişiklikler, her zaman hayalini kurduğunuz geniş mekan hissini yaşamanızı sağlayacaktır.

Ferah bir ortam oluşturmak için açık renklerin kullanılması gerekir. Dar mekanların geniş gösterilmesini sağlayan renklerin başında gri, bej ve beyaz geliyor. Ayrıca sarı, yeşil, turkuaz ve mavi gibi renklerde mekana canlılık ve sıcaklık katan, mekanın içerisinin daha net görülmesi sağlayan renklerdendir.


Renklerin, insanın zihinsel aktiviteleri, fiziksel performansı, psikolojik ve sosyal durumu üzerinde de çok fazla etkisi vardır. Açık renklerin yatıştırıcı ve dinlendirici; güven, huzur, üretkenlik, sorumluluk, düzen, ferahlık, özgürlük gibi duyguları çağrıştırdığı da bilinmektedir. Görüntü ve dekorasyon bütünlüğünü sağlamak amacıyla mobilyalarda da renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Odanızın daha geniş ve ferah görünmesini istiyorsanız koyu renkli ve yüksek mobilyalardan kaçınmalısınız.

MUTLU EVLER İÇİN KÖŞE TAKIMI ÖNERİLERİ

Armoni Köşe Takımı

Günümüzün modern tasarımları ev dekorasyonunu zamansızlaştırıyor. Köşe takımlarının estetik görünümüyle modern bir dekorasyonu evinize taşıyabilir, kullanım kolaylığı sayesinde rahatlama alanınızda kendinizi özel hissedebilir ve kalitesi sayesinde seneler boyunca yıpranmadan kullanabilirsiniz.

Tüm bunlar için ise doğru köşe takımını seçmeniz gerekir. Köşe takımı ile modern bir dekorasyon elde etmek için alacağınız takımın modeline, kumaşına ve rengine dikkat etmenizi öneririz.


Modern köşe takımınızı minimal aksesuarlarla, tasarım saksılara yerleştirilmiş kaktüs ve sukulent çeşitleriyle tamamlayabilirsiniz. Aydınlatma için ise, loş ve yumuşak ışık tercihleri hoş bir hava katacaktır. Modern Köşe Takımı satın almak istiyorsanız eğer Fabel köşe koltuk takımı modelleri arasında yer alan Armoni Köşe Takımı ile aradığınız şıklığı evinizde yansıtabilirsiniz.

KALİTELİ MOBİLYA NASIL OLMALI?

Katre Koltuk Takımı

- Mobilyanın kaliteli olmasını sağlayan başlıca unsurlar şunlardır;

Mobilyada Özgün Tasarım: Aldığınız mobilyanın tasarımı özgün olmalıdır. Taklit mobilyalar ergonomik açıdan sakıncalı olabilir. Orjinalinin taklidi olduğundan ve hukuki açıdan %100 taklit edilemeyeceğinden, orjinalinden biraz farklı yapılmalıdır. Bu da ölçülerinde oynama anlamına gelmektedir.

Orjinali tam ergonomik ölçülere göre tasarlanmışsa dahi, taklidi böyle olmayabilir. Bu da kullanıcıya konforsuz bir mobilya kullanma zorunluluğunu getirecektir. Özgün tasarım her zaman tercihiniz olmalıdır.


Mobilyada Kaliteli Malzeme: Malzeme kalitesi, ürün kalitesini belirleyen başlıca unsurlardan biridir. Burada hep sorulan soru şudur: doğal daha mı kaliteli. Elbette doğal malzeme tercih edilmelidir. Fakat yine o doğal malzemenin işlenme biçimi de doğal olmalıdır. Suni malzemelerde teknik dökümanlar; bilirkişi değerlendirmeleri doğrultusunda değerlendirilmelidir.

Örneğin mobilyalarda kullanılan MDF malzemesinin teknik spekleri mutlaka bilinmelidir. Çünkü içinde ağaç liflerini birleştirici madde olan formaldehit bulunmaktadır. Bu madde belli bir süre (ortalama iki yıl) gaz salınımında bulunmaktadır. Üretim aşamasında bu maddeler kalite standartları tarafından belirlenmiş ve kontrol altında tutulmaktadır. Tüketicilerin bu ve benzeri malzemeler konusunda bilinçlenip, ürün satın alırken standartlara uyan üreticileri bilip, o markaları tercih etmeleri doğru olacaktır. Fabel Mobilya tüm ürünlerinde Avrupa standartlarını baz alarak üretim yapmaktadır.

MODERN Mİ, KLASİK Mİ? YOKSA HER İKİSİ Mİ?

Lavina Koltuk Takımı

Belirli zamanlarda değişen trendler ile yaşam alanlarımızın değişmesi ve gelişmesi, aynı zamanda yeni hatırlarımız ile mobilya ve aksesuarlarımızın ruh bulup hayatlarımıza ortak olması bizler için keyif verici bir deneyimdir.

Kimilerimiz yıllarca odalarımızı süsleyen dekorlarımıza yavaş dokunuşlar ile modern dokunuşlar yapıyor, kimileri ise bu geçiş sürecinin daha keskin bir parçası olarak bütünsel değişikliklere gidiyor. Geçmişimizi özler iken geleceğimizi şekillendiren mobilyalarımız ile yeni bağlar kuruyor ve yeni yaşam alanlarımızda Fabel Mobilya rahatlığını yaşıyoruz.

Ekonomik ve sosyal durumlarımızın zevklerimiz ile birleştiği noktada mağazalarımızdaki mobilyalarımız göz dolduruyor. İşte tam bu noktada Fabel Mobilya tasarımcılarının üstün yetenekleri sadece karar verme süreçlerinizi etkilemiyor aynı zamanda zevkinizin ön plana çıktığı yeni hikayelerin başlangıç noktası oluyorlar. Tasarımcılarımız hem modern eserler hem de klasik severlerin vazgeçilmez ince detaylarına ustalıkla dokunması Fabel Mobilya'yı tercih edenlerin her geçen gün daha da artmasını sağlıyor.

Klasik çizgilerdeki geçmişe atıf, kültürün zengin motifleri, renk ve dokularında yaratılan yeni ama eski dünyanın izleri ile vazgeçmesi kolay olmayan mobilyalarınızı gözünüzde canlandırmanızı sağlıyor. Sizlere yeni ve yabancı değil aksine sizlerin beklenti ve isteklerinizin vücut bulmuş halleri mutluluğunuza ortak oluyor.

Fabel Mobilyanın zengin kataloğunda bulunan birbirinden özel tasarımlar ile hem klasik tarz hem de modern çizgiler ahenk ve uyum ile evinizi süsleyebiliyor. Özel çizimlerin hayat bulduğu kataloglarımızda mobilya ve dekorasyon zevkinize özel her iki dünyayı birleştirmeniz an meselesi.


Kendinize en uygun olan konsepti birbirinden farklı model
ve tarzlarla
E-Kataloğumuzdan inceleyerek hemen keşfedin!

YUKARI